co to jest
Co to znaczy POR? Słownik ze wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego, gdzie znano ją już od przeszło.

Czy przydatne?

Definicja Por

Co to znaczy POR: Dwuletnia roślina zielona z rodz. amarylkowatych pochodząca ze wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego, gdzie znano ją już od przeszło 4,5 tys. lat. Starożytni Egipcjanie i Rzymianie bardzo cenili to warzywo. Aktualnie pory są rozpowszechnione w całej Europie, także w Polsce, a również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Roślina ta wyrasta do wysokości 40-90 cm, ma mięsiste liście barwy od jasnozielonej do ciemnozielonej, uformowane u nasady tak zwany cebuli. Pory mają spore wartości smakowe i odżywcze. Dlatego sugerowane są szczególnie dla dzieci i młodzieży i osób prowadzących siedzący tryb życia. Są także zasadotwórcze. Do spożycia przeznacza się prawie całe pory, niezależnie od piętki i górnych odcinków. Należy jednak pamiętać, iż bardziej łagodne są białe części, z kolei zielone są aromatyczniejsze, dzięki zawartości olejków eterycznych. Warzywo tj. szczególnie sugerowane w leczeniu reumatyzmu, ma działanie moczopędne i wzmaga laktację.
Por zawiera między innymi: sód, potas, magnez, wapń, żelazo, cynk, fosfor, chlor, karoten, witaminy: E, B1, B2, B6, C, kwas nikotynowy
Co znaczy Paracetamol:
Porównanie POLFA i GALENA(Skład: zawiesina zawierająca w 5 ml 120 mg paracetamolu. 1 łyżka syropu = 15 ml i zawiera około 360 mg paracetamolu. Nie zawiera alkoholu.)w formie czopków 0,25 g i 0,5 g POLFA por co znaczy.
Krzyżówka Pro-Figura:
Dlaczego Skład:Allium sativum 44 mg;Cyclanthera pedata Schard 110 mg;Gentianella alborosea 86 mg;Gigantina chamisoy 110 mg por krzyżówka.
Co to jest Pantotenian Wapnia:
Jak lepiej z gatunku B (odkryte poprzez Kazimierza Funka) mają sporo cech wspólnych i z tego względu są regularnie określane jako wit. B-kompleks. Najczęściej występują w takich samych produktach spożywczych por co to jest.
Słownik Pomidor:
Kiedy rośliny - pomidora zwyczajnego z rodz. psiankowatych, pochodzącej ze Środkowej albo Południowej Ameryki, skąd zostały przywiezione do Europy i rozprzestrzeniły się dość błyskawicznie na inne por słownik.
Czym jest Poliomyelitis:
Od czego zależy enterowirusowe, nagminne porażenie dziecięce spowodowane poprzez Poliovirus 1, 2 albo 3 z rodz. Picornaviridae. Wirusy te bytują wyłącznie u ludzi, przenoszą się drogą fekalno-oralną, są izolowane ze por czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Por znaczenie w Słownik P .