OBERŻYNY co to jest
Co to znaczy BAKŁAŻANY? Słownik Jajko krzewiaste jest niedojrzałym owocem jednorocznej rośliny.

Czy przydatne?

Definicja Oberżyny

Co to znaczy BAKŁAŻANY: Odmiennie oberżyny (albo oberzyny), lub gruszki miłosne. Jajko krzewiaste jest niedojrzałym owocem jednorocznej rośliny - psianki podłużnej z rodz. psiankowatych pochodzącej z Indii, która rozprzestrzeniła się na całą Azję, Bliski Wschód, państwa bałkańskie i śródziemnomorskie i cieplejszą strefę Ameryki.
to jest niskokaloryczne warzywo o kształcie: jajowatym, kulistym, owalnym, gruszkowatym lub cylindrycznym - zależnie od odmiany. Długość owocu: od pięciu do siedemdziesięciu centymetrów, średnica: od dwóch do dwudziestu dwóch centymetrów, waga: od dwóch dekagramów do dwóch kilogramów. Barwa skórki: ciemnofioletowa, brązowa w różnych odcieniach, albo szarozielona. Miąższ ma zabarwienie jasnozielone.
Bogaty w wapń, fosfor, żelazo, karoten, witaminę B1, B2, PP i C. Bakłażany są bardzo zdrowe - odkwaszają organizm, pomagają w trawieniu tłustych pokarmów.
W Polsce do w najwyższym stopniu znanych odmian należy: Delikates, Izraelska, Pekińska, Czarna Piękność, Zielona z Puław

Czym jest Oberżyny znaczenie w Słownik O .