NYSTATYNA co to jest
Co to znaczy NYSTATYNA? Słownik działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje.

Czy przydatne?

Definicja Nystatyna

Co to znaczy NYSTATYNA: Przeciwgrzybiczy antybiotyk polienowy nie wykazujący działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje aktywność przeciwko Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Blastomyces, Trichophyton, Epidermophyton, Microsporon i Aspergillus.
system działania Nystatyny bazuje na uszkodzeniu błony komórkowej grzybów. Nie wchłania się z powierzchni skóry i błony śluzowej. Nie jest rozkładany w przewodzie pokarmowym (wydalana z kałem w formie nie zmienionej).
Na rynku dostępne są następujące Nystatyny:
NYSTATIN (CHINOIN) w formie drażetek (1 drażetka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego wywołanych wrażliwymi grzybami, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
NYSTATYNA (POLFA-RZESZÓW) w formie tabletek dopochwowych (1 tabletka dopochwowa zawiera 100 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicy pochwy i sromu.
NYSTATYNA (MEDEXPORT) w formie powlekanych tabletek (1 powlekana tabletka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w formie zawiesiny (1 opakowanie zawiera 2 400 000 j.m. nystatyny w formie proszku do przygotowania zawiesiny), którą stosujemy w drożdżycach błon śluzowych j. ustnej, przy zajadach i zapaleniu języka.
NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w formie tabletek powlekanych (1 powlekana tabletka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w formie zasypki (1 g proszku zawiera 100 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy przy wyprzeniach drożdżakowatych, i zapobiegawczo przy nawracaniu drożdżyc skóry.
NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w formie substancji sypkiej (1 g proszku do receptury zawiera 2 000 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach j. ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy i sromu, zapaleniu żołędzi, wyprzeń drożdżakowatych

Czym jest Nystatyna znaczenie w Słownik N .