NIKOTYNAMID co to jest
Co to znaczy WITAMINA PP, niacyna, nikotynamid? Słownik niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu.

Czy przydatne?

Definicja Nikotynamid

Co to znaczy WITAMINA PP, NIACYNA, NIKOTYNAMID: Amid kwasu nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i tlenu. Brak witaminy PP skutkuje osłabienie, bóle głowy, apatię i schorzenia skórne - pelagrę albo rumień lombardzki. Występuje między innymi w: wątrobie, mięsie, mące pszennej, ryżu, ziemniakach. Brak jej w mące kukurydzianej, stąd częste schorzenia u ludności państw, gdzie kukurydza jest fundamentem odżywiania. Pozyskiwana także syntetycznie.
zobacz także: WITAMINY Z gatunku B
Co znaczy Nikotyna:
Porównanie pirydynowy, bezbarwna ciecz błyskawicznie ciemniejąca na powietrzu o zapachu tytoniu, rozpuszczalna w wodzie. Naturalna nikotyna jest lewoskrętna. Występuje w liściach i korzeniach roślin tytoniowych nikotynamid co znaczy.
Krzyżówka Nystatyna:
Dlaczego antybiotyk polienowy nie wykazujący działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje aktywność przeciwko Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Blastomyces, Trichophyton, Epidermophyton nikotynamid krzyżówka.
Co to jest Niacyna:
Jak lepiej nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i nikotynamid co to jest.
Słownik Noradrenalina:
Kiedy produkowanych w części rdzeniowej nadnerczy i na synapsach nerwów współczulnych, pośredniczący w przewodzeniu impulsów z jednego neuronu na drugi. Działanie fizjologiczne noradrenaliny jest podobne nikotynamid słownik.
Czym jest Neptun:
Od czego zależy radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. To jest pierwiastek transuranowy o liczbie atomowej 93 i masie atomowej [237]. Powstaje z izotopu uranu 238U pod wpływem bombardowania nikotynamid czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Nikotynamid znaczenie w Słownik N .