NIACYNA co to jest
Co to znaczy WITAMINA PP, niacyna, nikotynamid? Słownik niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu.

Czy przydatne?

Definicja Niacyna

Co to znaczy WITAMINA PP, NIACYNA, NIKOTYNAMID: Amid kwasu nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i tlenu. Brak witaminy PP skutkuje osłabienie, bóle głowy, apatię i schorzenia skórne - pelagrę albo rumień lombardzki. Występuje między innymi w: wątrobie, mięsie, mące pszennej, ryżu, ziemniakach. Brak jej w mące kukurydzianej, stąd częste schorzenia u ludności państw, gdzie kukurydza jest fundamentem odżywiania. Pozyskiwana także syntetycznie.
zobacz także: WITAMINY Z gatunku B
Co znaczy Naczynia Krwionośne:
Porównanie żyły.TĘTNICE:Aorta (tętnica kluczowa) jest największą tętnicą organizmu zaopatrującą przez własne odgałęzienia cały ustrój w krew tętniczą bogatą w tlen. Kształt aorty przypomina laskę z zagiętą niacyna co znaczy.
Krzyżówka Nasenol-Ratiopharm:
Dlaczego zawiera:5,0 mg efedryny,3,0 mg olejku eukaliptusowego,2,5 mg mentolu,3,0 mg kamfory,parafinę do 1,0 g.Działanie: olejek do nosa o działaniu przeciwwysiękowym efedryny i odświeżającym pozostałych niacyna krzyżówka.
Co to jest Nadtlenek Wodoru:
Jak lepiej Trzyprocentowy roztwór nadtlenku wodoru H2O2, wykorzystywany do odkażania ran (trzydziestoprocentowy roztwór nadtlenku wodoru to perhydrol niacyna co to jest.
Słownik Nowotwory Krwi:
Kiedy chorobą narządów krwiotwórczych i charakteryzuje się nadmiernym i nieprawidłowym rozrostem układu białokrwinkowego i pojawianiem się we krwi obwodowej sporych ilości niedojrzałych krwinek białych niacyna słownik.
Czym jest Nadciśnienie:
Od czego zależy nadciśnieniowa (morbus hypertonicus), dawna nazwa: nadciśnienie tętnicze samorodne (hypertensio arterialis essentialis), jest wywołana uogólnionym skurczem tętniczek, początkowo tylko natury niacyna czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Niacyna znaczenie w Słownik N .