NEPTUN co to jest
Co to znaczy NEPTUN - symbol Np (z łac. neptunium)? Słownik okresowego. To jest pierwiastek.

Czy przydatne?

Definicja Neptun

Co to znaczy NEPTUN - SYMBOL NP (Z ŁAC. NEPTUNIUM): Pierwiastek radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. To jest pierwiastek transuranowy o liczbie atomowej 93 i masie atomowej [237]. Powstaje z izotopu uranu 238U pod wpływem bombardowania neutronami, sam ulega przemianie w pluton. Izotop 237Np jest wytworem ubocznym w trakcie otrzymywania plutonu. Neptun ma własności zasadowe, w związkach jest trój-, cztero-, pięcio- i sześciowartościowy (na najwyższych stopniach utleniania - amfoteryczny). Związki neptunu są podobne do związków uranu. Neptun jest srebrzystobiałym metalem o temp. topnienia 640° C i ciężarze właściwym 20,45, chemicznie dość czynny. Min. ilości tego pierwiastka występują w minerałach uranu
Niacyna:
nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i neptun co to jest.
Nadciśnienie:
nadciśnieniowa (morbus hypertonicus), dawna nazwa: nadciśnienie tętnicze samorodne (hypertensio arterialis essentialis), jest wywołana uogólnionym skurczem tętniczek, początkowo tylko natury neptun definicja.
Nikotynamid:
nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i neptun co znaczy.
Noradrenalina:
produkowanych w części rdzeniowej nadnerczy i na synapsach nerwów współczulnych, pośredniczący w przewodzeniu impulsów z jednego neuronu na drugi. Działanie fizjologiczne noradrenaliny jest podobne neptun słownik.
Nikiel:
chemiczny, w układzie okresowym położony w ekipie VIII, w triadzie żelazowców. W średniowieczu arsenek niklu NiAs był niepożądaną domieszką rudy miedzi, po niemiecku nazywaną pogardliwie Kupfer neptun znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Neptun znaczenie w Słownik N .