NAGIETEK co to jest
Co to znaczy NAGIETEK LEKARSKI (Calendula officinalis L.)? Słownik występująca w stanie naturalnym.

Czy przydatne?

Definicja Nagietek

Co to znaczy NAGIETEK LEKARSKI (CALENDULA OFFICINALIS L.): Jednoroczna roślina z rodz. Złożonych (Compositae), występująca w stanie naturalnym obok śródziemnomorskim i na Bliskim Wschodzie. Aktualnie uprawiana w wielu państwach, w tym także w Polsce jako roślina lecznicza i ozdobna. Niekiedy dziczeje. Nagietek osiąga wysokość do 50 cm, wydaje łodygi wzniesione, rozgałęzione. Liście dolne odwrotnie jajowate, ogonkowe, a liście górne niemal lancetowate, siedzące. Na szczytach rozgałęzień łodyg znajdują się pojedyncze kwiatostany w formie koszyczków z brzeżnymi kwiatami języczkowymi i w środku rurkowatymi. Wszystkie części rośliny są pokryte łagodnymi włoskami i gruczołami wydzielniczymi, w dotyku lekko lepkimi i wydzielającymi charakterystyczny zapach. Owocem są nieznacznie kolczaste niełupki nieregularnego kształtu. Nagietek lekarski kwitnie od czerwca do września. Znanych jest sporo odmian hodowlanych nagietka mających koszyczki różnej wielkości i barwę kwiatów od jasnożółtej do ciemnopomarańczowej, a również zmienną liczba kwiatów rurkowych i języczkowych.
Do celów leczniczych nadają się odmiany mające w koszyczkach jedynie kwiaty języczkowe, tak zwany pełne, o barwie intensywnie pomarańczowej. Do celów farmaceutycznych zbiera się etapowo, stosunkowo zakwitania, koszyczki kwiatowe z odmian o barwie pomarańczowej, wyskubuje z nich kwiaty języczkowe nazywane kolokwialnie płatkami, rozkłada cienką warstwą i suszy w cieniu i przewiewie. Otrzymuje się kwiat nagietka - Flos Calendulae. Niekiedy zbiera się całe koszyczki nagietka - Anthodium Calendulae, które suszy się w suszarniach ogrzewanych do temp. 40 stopni Celsjusza
Co to jest Nasivin:
Porównanie wodnySkład: 100 ml roztworu wodnego zawiera 0,01 g, 0,025 g, albo 0,05 g chlorowodorku oksymetazoliny.Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym. Zwęża naczynia krwionośne nagietek co to jest.
Definicja Nowotwory Krwi:
Dlaczego chorobą narządów krwiotwórczych i charakteryzuje się nadmiernym i nieprawidłowym rozrostem układu białokrwinkowego i pojawianiem się we krwi obwodowej sporych ilości niedojrzałych krwinek białych nagietek definicja.
Co znaczy Niacyna:
Jak lepiej nikotynowego - polska nazwa witaminy B3, a więc niacyny (kwasu nikotynowego, nikotynamidu). Bezbarwne kryształy o temp. topnienia 126-128° C, rozpuszczalne w wodzie, odporne na działanie temp. i nagietek co znaczy.
Słownik Nadciśnienie:
Kiedy nadciśnieniowa (morbus hypertonicus), dawna nazwa: nadciśnienie tętnicze samorodne (hypertensio arterialis essentialis), jest wywołana uogólnionym skurczem tętniczek, początkowo tylko natury nagietek słownik.
Znaczenie Nystatyna:
Od czego zależy antybiotyk polienowy nie wykazujący działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje aktywność przeciwko Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Blastomyces, Trichophyton, Epidermophyton nagietek znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Nagietek znaczenie w Słownik N .