DROBNOLTNA LIPA co to jest
Co to znaczy LIPA DROBNOLISTNA (Tilia cordata Miller)? Słownik powszechnie w Europie, niekiedy w.

Czy przydatne?

Definicja Lipa drobnolistna

Co to znaczy LIPA DROBNOLISTNA (TILIA CORDATA MILLER): Spore drzewo z rodz. lipowatych (Tiliaceae), występujące powszechnie w Europie, niekiedy w większych zespołach, na przykład w Baszkirii i na południu Uralu, gdzie tworzy ogromne lasy. W Polsce występuje na całym niżu. Regularnie bywa sadzona w parkach i wzdłuż ulic jako roślina dekoracyjna. Lipa jest drzewem wysokim do 30 metrów, o gęstej, zaokrąglonej koronie. Liście ma pojedyncze, ogonkowe, kwiaty promieniste, żółtawe, zgromadzone w wieloramienną wierzchotkę z sporą, lancetowatą skórzasto-błoniastą podsadką.
Do celów leczniczych zbiera się - nareszcie czerwca albo w lipcu w trakcie suchej pogody - rozkwitające kwiatostany wspólnie z podsadkami i suszy w miejscach zacienionych, przewiewnych, w temp. do 35° Celsjusza.
Równorzędnego surowca dostarcza lipa szerokolistna - (Tilia platyphyllos Scopoli), także spore drzewo występujące przeważnie na południu Polski. Kwitnie ono przedtem niż lipa drobnolistna - w połowie czerwca. Wszystkie gatunki lipy są miododajne.
Napary z kwiatów lipy stosuje się jako środek napotny w stanach gorączkowych w nie wszystkich chorobach zakaźnych: w anginie, grypie, zapaleniu gardła i oskrzeli, w tak zwany przeziębieniach. Napary z lipy działają również uspokajająco w nadmiernej pobudliwości nerwowej w stanach napięcia nerwowego
Leki Roślinne:
bazie surowców roślinnych, przeważnie w formie granulatów, proszków, płynów (na przykład krople, ampułki), syropów, mikstur, aerozoli, maści, past, żeli, tabletek, kapsułek.Do najpopularniejszych lipa drobnolistna co to jest.
Leki Syntetyczne:
chemii i w następstwie błyskawiczny przyrost produkcji leków syntetycznych usunął w cień naturalne środki lecznicze, jakimi są między innymi zioła. Chemioterapia stała się z jednej strony lipa drobnolistna definicja.
Lit:
chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie I, rozpoczynający grupę kluczową litowców. Odkryty w 1817 r. poprzez szwedzkiego chemika A. Arfvedsona w sztokholmskim laboratorium Berzeliusa, w lipa drobnolistna co znaczy.
Laktab:
zawierające bakterie Laktobacillus acidophilus, należące do naturalnej mikroflory przewodu pokarmowego. Regulując mechanizmy trawienia i wchłaniania jelitowego hamują również postęp bakterii lipa drobnolistna słownik.
Leeuwenhoek Antony Van:
hobbista, którego pasją było budowanie mikroskopów. Aczkolwiek nie miał wyższego wykształcenia - uczęszczał tylko do szkoły elementarnej i zajmował podrzędne stanowisko w zarządzie miasta, jest lipa drobnolistna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Lipa drobnolistna znaczenie w Słownik L .