KROPLÓWKI co to jest
Co to znaczy WLEWY DOŻYLNE KROPLOWE (KROPLÓWKI)? Słownik leki muszą być aplikowane do żyły chorego.

Czy przydatne?

Definicja Kroplówki

Co to znaczy WLEWY DOŻYLNE KROPLOWE (KROPLÓWKI): Zabieg użytkowany w sytuacjach, gdy płyny albo rozcieńczone leki muszą być aplikowane do żyły chorego w sposób kalibrowany, powolny, poprzez sporo godz. albo dni. Używany raczej do przetaczania krwi (transfuzja krwi), długotrwałego odżywiania pozajelitowego (jeżeli dziecko na skutek dolegliwości zasadniczej nie może otrzymywać pokarmu doustnie), przetaczania płynów, na przykład w leczeniu wymiotów, biegunki, albo w momencie pooperacyjnym i podawania leków, których stężenie we krwi musi być stałe w okresie długotrwałego stosowania.
Do wlewów dożylnych kroplowych stosowane są szczególne zestawy ze zbiornikiem uzupełnianym płynem. Płyn spływa kroplami, których prędkość spadania może być regulowana i jest dostosowana do ustalonej ilości, jaka w ustalonym czasie (minuty albo godziny) ma zostać doprowadzona do krwi. Zbiór łączony jest z dostępną żyłą dziecka poprzez igłę adekwatnie zamocowaną albo - stosunkowo możliwości - z wykorzystaniem szczególnych kaniul z tworzywa sztucznego. Ważne znaczenie ma przestrzeganie zasad jałowości całego zestawu. Długookresowy kroplowy wlew dożylny wymaga unieruchomienia kończyny albo główki dziecka, co regularnie nie jest proste
Kancerogeny:
Wszystkie impulsy wywołujące - pośrednio albo bezpośrednio - dolegliwości nowotworowe (zobacz: NOWOTWORY kroplówki co to jest.
Karotenoidy:
barwniki pochodzenia roślinnego) o charakterze węglowodorów o wzorze sumarycznym C40H56, zawierające 11 wiązań podwójnych sprzężonych. Kluczowymi przedstawicielami u roślin są: likopen i alfa-karoten kroplówki definicja.
Kiur:
radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego, pierwiastek transuranowy o liczbie atomowej 96 i masie atomowej [247]. Izotop 242Cm powstaje z ameryku w rezultacie przemiany promieniotwórczej kroplówki co znaczy.
Kwas Para-Aminobenzoesowy:
z gatunku B (odkryte poprzez Kazimierza Funka) mają sporo cech wspólnych i z tego względu są regularnie określane jako wit. B-kompleks. Najczęściej występują w takich samych produktach spożywczych kroplówki słownik.
Kwas Orotowy:
z gatunku B (odkryte poprzez Kazimierza Funka) mają sporo cech wspólnych i z tego względu są regularnie określane jako wit. B-kompleks. Najczęściej występują w takich samych produktach spożywczych kroplówki znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Kroplówki znaczenie w Słownik K .