INTERFERON co to jest
Co to znaczy INTERFERON? Słownik białkowa hamująca namnażanie się wirusów (syntezę cząstek.

Czy przydatne?

Definicja Interferon

Co to znaczy INTERFERON: Białko pomocne w zwalczaniu infekcji wirusowych. Substancja białkowa hamująca namnażanie się wirusów (syntezę cząstek wirusowych) w komórkach, wykazująca swoistość gatunkową dla producenta interferonu (interferon myszy nie będzie działał na wirusy w organizmie człowieka), nie wykazująca swoistości przeciwwirusowej (działa na wszystkie wirusy).
Interferon nie wpływa na przyrost, podziały i metabolizm normalnych komórek, hamuje tylko mechanizm reprodukcji wirusów. Kluczowymi producentami interferonu są białe komórki krwi. Induktorami interferonu, poza wirusami, mogą być bakterie gram ujemne (endotoksyny), pierwotniaki, nie wszystkie produkty roślinne, na przykład fitohemaglutynina.
W terapii chorób wirusowych próbuje się zastosować nieszkodliwe dla organizmu zwierzęcego induktory interferonu, takie jak na przykład antybiotyki statolon i heleninę
Iporuru:
wielkości krzew narastający na peruwiańskich nizinach dorzecza Amazonki. Liście ma eliptyczne, całobrzegie, a drobne kwiaty zgromadzone w zwieszające się kiście. Surowiec może być pozyskiwany jedynie interferon co to jest.
Immunostymulacja:
Pobudzanie układu immunologicznego, co prowadzi do zwiększonej obronności organizmu przed chorobami. Wzmaganie naturalnych systemów obronnych organizmu interferon definicja.
Izoprenoidy:
intensywnym zapachu (olejki eteryczne) wywodzące się z izoprenu (C5H8). Najpospolitsze terpeny zawierają od dwóch do ośmiu jednostek izoprenowych. Istnieją terpeny łańcuchowe i cykliczne, jedno interferon co znaczy.
Insulina:
powodujący w wątrobie i mięśniach przeróbkę nadmiaru cukru gronowego rozpuszczonego we krwi na nierozpuszczalny związek zwany glikogenem, a więc skrobię zwierzęcą. Pozostaje ona tam do chwili, gdy interferon słownik.
Insekty:
stawonogów, najliczniejsza w gatunki jednostka systematyczna w obrębie królestwa zwierząt. Obejmuje około 800 tys. gatunków, stanowiących bardzo zwartą morfologicznie grupę. Mają segmentowane ciało interferon znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Interferon znaczenie w Słownik I .