INHALACJE co to jest
Co to znaczy WZIEWY, INHALACJE? Słownik leków do układu oddechowego (również dzięki wykorzystaniu.

Czy przydatne?

Definicja Inhalacje

Co to znaczy WZIEWY, INHALACJE: Sposób lecznicza polegająca na wdychaniu pary wodnej albo leków do układu oddechowego (również dzięki wykorzystaniu urządzeń wytwarzających aerozole lecznicze o różnym stopniu rozproszenia). Dzięki tej metodzie staje się możliwe wprowadzenie do dróg oddechowych odpowiednich leków docierających do najdrobniejszych oskrzelików. Tym metodą można wprowadzać antybiotyki, środki rozkurczające, odczulające i przeciwzapalne i leki ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny oskrzeli. Podawanie leków dzięki ręcznych inhalatorów może być użytkowane tylko u dzieci starszych, które umieją wykonać głęboki oddech. Sposobem tą podawane są leki przeważnie w dychawicy oskrzelowej (wg ścisłych zaleceń lekarza). Środki lecznicze rozprasza się przeważnie dzięki sprężonego powietrza i przy wykorzystaniu ultradźwięków.
wykorzystywanie środków rozkurczających we wziewach jest bardzo celowe, gdyż chorobom narządu oddechowego prawie zawsze towarzyszą stany kurczowe drzewa oskrzelowego. Inhalacje mogą być indywidualne albo zbiorowe. W uzdrowiskach istnieją sale zaopatrzone w inhalatory. Można je także przeprowadzać w uwarunkowaniach domowych, wdychając znad otwartego naczynia pary wrzącego płynu (do gotującej się wody można dodać na przykład sodę oczyszczoną, napar z rumianku, septosanu) albo wody mineralnej. W tym przypadku należy osłonić głowę chorego wspólnie z naczyniem. Zabieg taki nie powinien trwać krócej niż 10 min. i dłużej niż pół godziny. Po inhalacji należy poprzez 30 min. pozostać w pomieszczeniu zamkniętym (w szczególności przy różnicy temperatur powietrza na zewnątrz i w pomieszczeniu) i w tym czasie nie powinno się rozmawiać. Można przeprowadzać także inhalacje naturalne w otoczeniu tężni (Konstancin, Ciechocinek) albo nad brzegiem morza.
Wziewy użytkowane są w pierwszej kolejności w dychawicy oskrzelowej i w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych, jako leczenie wspomagające i udrażniające drogi oddechowe

Czym jest Inhalacje znaczenie w Słownik I .