INDOL co to jest
Co to znaczy INDOL? Słownik związek aromatyczny o skondensowanym układzie pierścieni: benzenowego i.

Czy przydatne?

Definicja Indol

Co to znaczy INDOL: C8H7N, benzopirol, imina cykliczna, dwupierścieniowy związek aromatyczny o skondensowanym układzie pierścieni: benzenowego i pirolowego. Występuje w olejkach eterycznych (na przykład w olejku pomarańczowym), w kale. Układ indolu występuje w aminokwasie - tryptofanie, będącym składnikiem białek. Użytkowany w lecznictwie
Infekcja:
wniknięcie drobnoustroju do organizmu gospodarza, regularnie w konsekwencji uszkodzenia naturalnych barier chroniących przed zakażeniem (na przykład uszkodzenie skóry). Zakażenie nie zawsze prowadzi indol co to jest.
Ischias:
rwy kulszowej bóle występują nagle lub nasilają się etapowo, promieniując od okolicy lędźwiowo-krzyżowej poprzez pośladek w kierunku uda i podudzia wzdłuż nerwu kulszowego. Bóle mogą przejawiać się w indol definicja.
Izoprenoidy:
intensywnym zapachu (olejki eteryczne) wywodzące się z izoprenu (C5H8). Najpospolitsze terpeny zawierają od dwóch do ośmiu jednostek izoprenowych. Istnieją terpeny łańcuchowe i cykliczne, jedno indol co znaczy.
Izorynchofilina:
oksoindolowy wywołujący skutek hipotensyjny u szczurów i delikatny skutek przeciwskurczowy na jelita. Alkaloid blokuje zwoje nerwowe i działa depresyjnie na aktywność lokomotoryczną myszy indol słownik.
Interferon:
zwalczaniu infekcji wirusowych. Substancja białkowa hamująca namnażanie się wirusów (syntezę cząstek wirusowych) w komórkach, wykazująca swoistość gatunkową dla producenta interferonu (interferon indol znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Indol znaczenie w Słownik I .