ZIELONY GROSZEK co to jest
Co to znaczy GROSZEK ZIELONY? Słownik z rodz. motylkowatych, szeroko rozpowszechnionego na całym.

Czy przydatne?

Definicja Groszek zielony

Co to znaczy GROSZEK ZIELONY: Młode strąki i nasiona szczególnych odmian grochu siewnego, z rodz. motylkowatych, szeroko rozpowszechnionego na całym świecie. Pierwsze wzmianki na temat spożycia groszku zielonego pochodzą z Francji z XVI i XVII wieku.
Groszek zielony jest rośliną jednoroczną o wielu odmianach (w Polsce w najwyższym stopniu znane to: Iłówiecki, De Grace, Lincoln), dość znacząco różniących się pomiędzy sobą wielkością, smakiem, a również wartością odżywczą. Ziarna groszku są soczyste, łagodne, zielone, niemączyste, słodkie, lekko strawne i bardzo odżywcze. Zawierają między innymi: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoteny, witaminy: E, K, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy, pantotenowy, foliowy; biotynę.
Groszek działa odkwaszająco na organizm, co wpływa na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej
Co znaczy Głóg:
Porównanie albo krzew z rodz. różowatych (Rosaceae). Istnieje około 200 gatunków głogu. Roślina ta występuje na półkuli północnej, rośnie w widnych lasach, zaroślach, na zboczach, jest także uprawiana w parkach groszek zielony co znaczy.
Krzyżówka Grzybice:
Dlaczego zakaźne, spowodowane poprzez grzyby chorobotwórcze. Źródłem zakażenia może być chory człowiek, zwierzę albo element. Odznacza się dwie ekipy grzybic skórnych: grzybice powierzchowne (występujące groszek zielony krzyżówka.
Co to jest Gliceryna:
Jak lepiej propanotriol; trihydroksylowy alkohol alifatyczny nasycony. Gęsta, bezwonna i bezbarwna syropowata ciecz o słodkim smaku, nietoksyczna, o temp. topnienia 20 stopni Celsjusza, temp. wrzenia 290 stopni groszek zielony co to jest.
Słownik Glin:
Kiedy chemiczny w układzie okresowym położony w III ekipie, należący do ekipy głównej borowców (liczba atomowa: 13, masa atomowa 26,98154). Nazwa łacińska pochodzi od alumen - ałun, substancji znanej już w groszek zielony słownik.
Czym jest Glikozydy:
Od czego zależy prostych utworzone poprzez połączenie cukru z hydroksylowym składnikiem niecukrowym, na przykład metyloglukozyd powstały poprzez połączenie glukozy z alkoholem metylowym.W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU groszek zielony czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Groszek zielony znaczenie w Słownik G .