GŁÓG co to jest
Co to znaczy GŁÓG? Słownik Istnieje około 200 gatunków głogu. Roślina ta występuje na półkuli.

Czy przydatne?

Definicja Głóg

Co to znaczy GŁÓG: Cierniste drzewo albo krzew z rodz. różowatych (Rosaceae). Istnieje około 200 gatunków głogu. Roślina ta występuje na półkuli północnej, rośnie w widnych lasach, zaroślach, na zboczach, jest także uprawiana w parkach. Liście głogu są klapowane albo wrębne, kwiaty białe albo różowe pojedyncze albo zgromadzone w baldachogrona. Głóg rodzi czerwone owoce bogate w witaminę C.
Do celów leczniczych wykorzystuje się przeważnie głóg dwuszyjkowy (Crataegus oxyacantha L.) - ciernisty krzew (czasem niewielkie drzewo) osiągający wysokość do 5 metrów. W Polsce głóg dwuszyjkowy jest pospolity w niższych partiach gór i na zachodnim niżu po Wyżynę Małopolską, Kujawy i Pomorze. Liście tej rośliny są trójklapowe, płytko wcięte na szczycie, od góry - ciemnozielone, połyskujące, spodem - jaśniejsze. Kwiaty - białe, promieniste, pięciokrotne, o 2 albo 3 słupkach. Owoc - czerwony, jajowaty, albo kulisty z 2 albo 3 pestkami bez osłony.
Kwitnie w maju albo w czerwcu
Co znaczy Grzybice:
Porównanie zakaźne, spowodowane poprzez grzyby chorobotwórcze. Źródłem zakażenia może być chory człowiek, zwierzę albo element. Odznacza się dwie ekipy grzybic skórnych: grzybice powierzchowne (występujące głóg co znaczy.
Krzyżówka Groszek Zielony:
Dlaczego nasiona szczególnych odmian grochu siewnego, z rodz. motylkowatych, szeroko rozpowszechnionego na całym świecie. Pierwsze wzmianki na temat spożycia groszku zielonego pochodzą z Francji z XVI i XVII głóg krzyżówka.
Co to jest Gencjana:
Jak lepiej goryczka, długoletnia roślina z rodz. Goryczkowatych (Gentianaceae), występująca w górach południowej i środkowej Europy na wapiennym podłożu. W Polsce rośnie bardzo rzadko na łąkach wysokogórskich głóg co to jest.
Słownik Galopujące Suchoty:
Kiedy Nieużywana już dzisiaj nazwa dla ustalenia specjalnie wyniszczających i błyskawicznie postępujących, wychudzających, suszących ustrój człowieka postaci gruźlicy płuc głóg słownik.
Czym jest German:
Od czego zależy chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie IV, w ekipie głównej węglowców. (Liczba atomowa: 32, masa atomowa: 72,59). Po raz pierwszy otrzymany w 1886r. poprzez niemieckiego chemika K. A głóg czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Głóg znaczenie w Słownik G .