FOSFATY co to jest
Co to znaczy FOSFATY? Słownik zawierających przyswajalny poprzez rośliny fosfor. Do głownych.

Czy przydatne?

Definicja Fosfaty

Co to znaczy FOSFATY: Popularna nazwa sztucznych nawozów fosforowych, zawierających przyswajalny poprzez rośliny fosfor. Do głownych nawozów fosforowych należą: superfosfat, precypitat, supertomasyna i tomasyna.
Superfosfat jest mieszaniną fosforanu jednowapniowego i siarczanu wapniowego. Otrzymywany działaniem kwasu siarkowego na fosforyty wg reakcji:
Ca3(PO4)2 + 2H2SO4 = Ca(H2PO4)2 · H2O + 2CaSO4. Fosforan jednowapniowy jest rozpuszczalny w wodzie i dobrze przyswajalny poprzez rośliny. Superfosfat zawiera 16 albo 18% P2O5, produkuje się go także w formie granulowanej.
Precypitat to fosforan dwuwapniowy CaHPO4 · 2H2O o zawartości około 30% P2O5.
Supertomasyna należy do tak zwany termofosfatów. Pozyskiwana poprzez stapianie fosforytów albo apatytów z sodą i SiO2. Zawartość P2O5 stanowi 28-30%.
Tomasyna, a więc mączka Thomasa to nawóz sztuczny o zawartości 14-16% P2O5, 45-55% CaO, 2-4% MgO, 6-8% SiO2, 12-16% tlenków żelaza, 1-2% Al2O3, 5-10% tlenków manganu. Otrzymywany jako wytwór pośredni w trakcie wyrobu stali sposobem Thomasa
Co znaczy Frans:
Porównanie radioaktywny. Potasowiec z I ekipy głównej układu okresowego (liczba atomowa 87, masa atomowa [223]. Powstaje w rezultacie rozpadu promieniotwórczego z aktynu. Sam frans wysyła promienie fosfaty co znaczy.
Krzyżówka Flor De Arena:
Dlaczego występująca na wybrzeżu i terenach górzystych Ameryki Południowej, uspokajające zioło znane Indianom peruwiańskim od stuleci. To jest środek, który determinuje również przy zapaleniu pęcherza i dróg fosfaty krzyżówka.
Co to jest Farmakologia:
Jak lepiej zobacz: LEKI ROŚLINNE, LEKI SYNTETYCZNE) i ich właściwościach, mechanizmach działania na organizmy żywe, możliwościach wykorzystania w celu leczenia chorób, dawkowaniu, działaniach ubocznych i in fosfaty co to jest.
Słownik Fosfor:
Kiedy chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie V, należący do ekipy głównej azotowców. Otrzymany w XII w. poprzez arabskich alchemików. W Europie alchemik H. Brandt w 1699r. dostał fosfor biały fosfaty słownik.
Czym jest Fluor:
Od czego zależy chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie VII, rozpoczynający grupę kluczową fluorowców. Fluor jest jasnożółtym trującym gazem o ostrym zapachu (temp. topnienia: - 219,6° C, temp. wrzenia fosfaty czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Fosfaty znaczenie w Słownik F .