BOLESNA DUSZNICA co to jest
Co to znaczy DUSZNICA BOLESNA - dławica piersiowa (angina pectoris s. stenocardia)? Słownik jednak.

Czy przydatne?

Definicja Dusznica bolesna

Co to znaczy DUSZNICA BOLESNA - DŁAWICA PIERSIOWA (ANGINA PECTORIS S. STENOCARDIA): Charakteryzuje się napadami bólowymi za mostkiem, nie mniej jednak bóle promieniują do różnych części ciała, na przykład do lewej ręki, szczęki dolnej i tak dalej Czasami bólowi mogą towarzyszyć nudności, wymioty, odbijania. Nierzadko napad dławicy piersiowej przebiega nietypowo w formie bóli w rejonie żołądka, nerek. W okresie napadu chory jest blady, jego czoło pokrywa zimny pot, charakterystyczne jest odczuwanie lęku przed śmiercią. Powodem napadu dusznicy bolesnej jest skurcz naczyń wieńcowych serca albo zaczopowanie ich światła, na przykład poprzez blaszkę miażdżycową, co doprowadza do niedotlenienia mięśnia sercowego i jego niedożywienia wskutek pomniejszenia przepływu krwi poprzez tętnice wieńcowe. Jeśli skurcz naczyń albo ich niedrożność trwa poprzez dłuższy czas, wówczas dochodzi do wytworzenia ogniska martwicy w mięśniu sercowym. Martwicę części mięśnia sercowego powstającą w następstwie jej niedokrwienia tytułujemy zawałem (infarctus).
Dusznica boląca i zawał mięśnia sercowego są schorzeniami bardzo poważnymi. Aktualnie zagadnienie to urasta do problemu społecznego z uwagi na sporą częstość ich występowania. W powodach dławicy piersiowej znakomitą rolę odgrywają impulsy nerwowe (na przykład przepracowanie, niekorzystne emocje, brak wypoczynku, niewłaściwy sposób pracy) i intoksykacyjne (na przykład nadużywanie nikotyny, kofeiny, zatrucia zawodowe). Inne impulsy sprzyjające napadom dusznicy piersiowej i zawałom mięśnia sercowego to miażdżyca tętnic i nie wszystkie schorzenia gruczołów o wydzielaniu wewnętrznym. Leczenie dusznicy i zawałów przy wykorzystaniu takich leków jak między innymi heparyna, kellina, antybiotyki, płyny krwiozastępcze rokuje bardzo spore nadzieje. Zapobieganie napadom dusznicy bolesnej bazuje na odpoczynku, umiarkowanej pracy fizycznej, unikaniu nikotyny, na odpowiedniej diecie (zobacz: ENERGETYCZNA TEORIA CAŁOŚCI POKARMOWYCH w dziale MEDYCYNA I ŻYWIENIE), leczeniu istniejących już chorób, na przykład nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy, eliminowaniu z życia negatywnych emocji. W okresie napadu bóle przechodzą regularnie po podaniu (pod język) tabletki nitrogliceryny. Chorzy na dławicę piersiową powinni stale nosić nitroglicerynę przy sobie, aby móc natychmiast przerwać zaczynający się napad. Stale powtarzające się zawały - wskutek scieńczenia serca - mogą doprowadzić do tętniaka serca (aneurysma cordis). Rokowanie w tętniaku serca jest poważne, zapobieganie bazuje na unormowaniu życia, unikaniu wstrząsów psychicznych i wysiłków fizycznych, odpowiedniej diecie (zobacz: ENERGETYCZNA TEORIA CAŁOŚCI POKARMOWYCH w dziale MEDYCYNA I ŻYWIENIE) i unikaniu dymu papierosowego. Dławicę piersiową także leczy się chirurgicznie, co bazuje na powstaniu w mięśniu sercowym sztucznego krążenia w takich odcinkach, gdzie zostało ono uszkodzone
Drożdże:
workowców (Ascomycetes) żyjące na owocach, śluzowatych wyciekach roślin, w hodowlach płynów ulegających fermentacji, zimujące w glebie. Mają postać jajowatych, kulistych lub wałeczkowatych dusznica bolesna co to jest.
Dimetynden:
001 g/1 mlSkład: 1 ml roztworu (około 20 kropli) zawiera 1 mg dimetyndenu w formie maleinianu.Działanie: Lek przeciwświądowy i przeciwhistaminowy o wyjątkowo mocnym powinowactwie do receptorów H1 dusznica bolesna definicja.
Drzewo Chinowe:
metrów wysokości z rodz. Marzanowatych (Rubiaceae), pierwotnie występujące w Ameryce Południowej (Peru, Boliwia), a aktualnie uprawiane w wielu państwach tropikalnych, raczej w Indonezji na Jawie. W dusznica bolesna co znaczy.
Dym Papierosowy:
definicją szerszym, niż dym papierosowy, bo obejmuje także dym z cygar, cygaretek, fajki. Jednak terminy te regularnie stosuje się zamiennie.Dym tytoniowy i papierosowy, podobnie jak dym pochodzący z dusznica bolesna słownik.
Dihydrokorynanteina:
który jest mocnym i selektywnym inhibitorem o częściowych właściwościach agonistycznych w relacji do serotoniny (5-hydroksytryptaminy), wywołującym delikatny skutek przeciwskurczowy na jelita mysie i dusznica bolesna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Dusznica bolesna znaczenie w Słownik D .