COLDREX co to jest
Co to znaczy COLDREX (Paracetamol, phenylephrine hydrochloride) STERLING HEALTH? Słownik 10 mg.

Czy przydatne?

Definicja Coldrex

Co to znaczy COLDREX (PARACETAMOL, PHENYLEPHRINE HYDROCHLORIDE) STERLING HEALTH: Postać: proszek
Skład: Saszetka zawiera: 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny, 30 mg witaminy C, bonusy smakowe.
Działanie: Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników.
Paracetamol - zobacz: APAP.
Fenylefryna jest aminą sympatykomimetyczną, powodującą zwężenie obwodowych naczyń krwionośnych, w tym naczyń błon śluzowych, podnosi ciśnienie tętnicze krwi.
bonus witaminy C uzupełnia niedobór tej witaminy, regularnie występujący w przebiegu chorób przeziębieniowych.
Synergistyczne działanie poszczególnych składników leku skutkuje redukcję choroby związanych z przeziębieniem i grypą, a więc skutek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, pomniejszenie przekrwienia i obrzęku błon śluzowych (obecność fenylefryny), udrożnienie przewodów nosowych ze zmniejszeniem wydzieliny.
Wskazania: Jako lek łagodzący choroby w przebiegu przeziębienia, kataru, grypy.
Przeciwwskazania: Z racji na paracetamol - zobacz: APAP, z racji na zawartość fenylefryny nie powinien być użytkowany w nadczynności tarczycy, feochromocytomie, jaskrze z wąskim kątem przesącza, gruczolaku gruczołu krokowego z towarzyszącym zastojem moczu.
symptomy niepożądane: zobacz: APAP.
Interakcje: Z racji na zawartość paracetamolu - zobacz: APAP, jeżeli chodzi o zawartą w leku fenylefrynę to guanetydyna, rezerpina, trójpierścieniowe antydepresanty i inhibitory MAO nasilają jej działanie.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci ponad 12. roku życia: saszetka do 4 razy na dzień. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody, ewentualnie osłodzić do smaku cukrem albo miodem. Do przyjmowania doustnego w formie gorącego napoju.
COLDREX (Paracetamol, coffeine) STERLING HEALTH
Postać: tabletki
Skład: tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 20 mg wodzianu terpinu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 30 mg witaminy C.
Działanie: Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników.
Działanie paracetamolu - zobacz: APAP.
Działanie fenylefryny i wit. C - zobacz: COLDREX w proszku (w saszetkach).
W omawianym preparacie występują ponadto: kofeina i wodzian terpinu.
Kofeina wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia, regularnie towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowana w wątrobie, metabolity wydalane poprzez nerki.
Wodzian terpinu jest środkiem wykrztuśnym o działaniu obwodowym, powodującym wzmożone wydzielanie i upłynnianie śluzu w oskrzelach przez bezpośrednie działanie na gruczoły śluzowe drzewa oskrzelowego. Ma także działanie odkażające na drogi oddechowe.
Wskazania: Jako lek łagodzący choroby w przebiegu grypy, kataru i chorób przeziębieniowych.
Przeciwwskazania: Z racji na paracetamol - zobacz: APAP, z racji na zawartość fenylefryny - zobacz: COLDREX w proszku (w saszetkach). Z racji na obecność kofeiny nie użytkować w zaburzeniach rytmu serca, ostrożnie w chorobie wieńcowej.
symptomy niepożądane: Z racji na paracetamol - zobacz: APAP, z racji na zawartość kofeiny przy długotrwałym nadużywaniu mogą wystąpić: drażliwość, symptomy nerwicy lękowej.
Interakcje: Z racji na zawartość paracetamolu - zobacz: APAP, z racji na fenylefrynę - zobacz: COLDREX w proszku (w saszetkach). Zawarta w preparacie kofeina wzmaga działanie innych środków analeptycznych.
Dawkowanie: Dorośli: 1-2 tabletki 2-4 razy na dzień. Max. dzienna dawka: 8 tabletek. Dzieci ponad szóstego roku życia: 1 tabletkę do czterech razy na dzień. Popijać wodą albo ciepłym napojem.
Uwaga: Producent zaleca rozpoczęcie leczenia przy pierwszych objawach przeziębienia i kontynuowanie aż do ustąpienia objawów

Czym jest Coldrex znaczenie w Słownik C .