BRUKSELKA co to jest
Co to znaczy BRUKSELKA (KAPUSTA BRUKSELSKA)? Słownik gdzie uprawia się ją od stuleci (stąd jej.

Czy przydatne?

Definicja Brukselka

Co to znaczy BRUKSELKA (KAPUSTA BRUKSELSKA): Dwuletnia roślina z rodz. krzyżowych pochodząca z Belgii, gdzie uprawia się ją od stuleci (stąd jej nazwa od stolicy tego państwie - Brukseli). Znalazła uznanie w Europie Zachodniej, a później w stanach zjednoczonych ameryki. Brukselka w pierwszym okresie wegetacji tworzy gruby, silnie ulistniony pęd wysokości 70-90 cm. W kątach liści na pędzie kluczowym wyrasta 70-80 krótkich ulistnionych pędów bocznych, mających kształt główek wielkości orzecha włoskiego, które stanowią część jadalną rośliny. W stanie świeżym dostępna od października do końca stycznia, a przy właściwym przechowywaniu - nawet do marca. Zaliczana jest do warzyw o dużej wartości odżywczej.
Zawiera między innymi: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, miedź, cynk, fosfor, chlor, jod, karoten, witaminę E, K, B1, B2, B6, C, kwas nikotynowy i pantotenowy, biotynę, kwas foliowy.
w najwyższym stopniu dostępne odmiany to:
Jade F1 - japońska krzyżówka heterozyjnie dojrzewająca o 2, 3 tygodnie przedtem od innych odmian, charakteryzująca się średniej wielkości, zbitymi, gładkimi i dość ciemnymi główkami;
Herkules - inicjalna odmiana o małych, dość ścisłych, owalnych, jasnozielonych główkach z liśćmi średniej wielkości;
Berner Markt - odmiana średniowczesna o główkach zwartych, średniej wielkości, ciemnozielonych
Co znaczy Babka Lancetowata:
Porównanie Babkowatych (Plantaginaceae), występująca na półkuli północnej. W Polsce bardzo pospolita w całym państwie. Rośnie na łąkach, pastwiskach, przydrożach i trawnikach i na polach jako chwast roślin brukselka co znaczy.
Krzyżówka Bakterie:
Dlaczego organizmy prokariotyczne, wielkości od 0,1 do kilkunastu mikrometrów, zaliczane do roślin albo wyodrębniane wraz z sinicami w osobne królestwo bezjądrowych.PODZIAŁ Z racji NA KSZTAŁT:ziarniaki brukselka krzyżówka.
Co to jest Biegunki:
Jak lepiej nieżytu jelit, czerwonki, duru brzusznego, paratyfusu i innych, lżejszych zatruć pokarmowych. W ciężkich sytuacjach stwierdza się w stolcu śluz, krew, ropę. W rezultacie wzmożonej perystaltyki jelit brukselka co to jest.
Słownik Brokuły:
Kiedy jednoroczna roślina z rodz. krzyżowych. Jej ojczyzną jest rejon Morza Śródziemnego, gdzie była znana w starożytności. Moda na brokuły przyszła po roku 1920, kiedy w Stanach Zjednoczonych zaczęto je brukselka słownik.
Czym jest Bakłażany:
Od czego zależy albo oberzyny), lub gruszki miłosne. Jajko krzewiaste jest niedojrzałym owocem jednorocznej rośliny - psianki podłużnej z rodz. psiankowatych pochodzącej z Indii, która rozprzestrzeniła się na całą brukselka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Brukselka znaczenie w Słownik B .