BOROWINA co to jest
Co to znaczy BOROWINA? Słownik fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata.

Czy przydatne?

Definicja Borowina

Co to znaczy BOROWINA: Rodzaj torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata roślinnego, związki żelaza, siarki, jodu, i ciała o działaniu hormonalnym. Borowina jest niedobrym przewodnikiem ciepła i oddaje swe ciepło bez pośpiechu. Tolerancja skóry na temperaturę gęstej papki jest wysoka i wynosi 45-55° C. Borowina użytkowana do zabiegów leczniczych musi być adekwatnie opracowana. Miesza się ją w szczególnych kadziach z gorącą (zwykłą albo mineralną) wodą, aby dostać papkę, której stopień gęstości i temp. są zależne od wskazań lekarza. Tak otrzymaną borowinę używa się do kąpieli, zawijań i okładów. Dzieciom przeważnie wykonuje się okłady borowinowe, gdyż ogólne zabiegi stanowią dla chorego dziecka zbyt spore obciążenie. System działania leczniczego borowiny bazuje na oddziaływaniu cieplnym, mechanicznym, stworzonym w rezultacie ucisku masy borowinowej na skórę i na wpływie zawartych w niej związków chemicznych i ciał o działaniu hormonów. Wskazaniem do leczenia okładami borowinowymi u dzieci są raczej: przewlekłe i podostre stany zapalne narządów ruchu, nerwów obwodowych i blizny po urazach.
W aptekach można kupić łatwą w stosowaniu maść borowinową (SULPHUR ZDRÓJ BUSKO), w skład której wchodzi wodny wyciąg borowinowy (4:1) - 40%, aseptyna A - 0,1%, olejek sosnowy - 0,5%, maść cholesterolowa - 59,4%. Maść tę stosuje się w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, przy zmianach zwyrodnieniowych stawów, w stanach bólowych i obrzękowych po stłuczeniach, złamaniach i zwichnięciach. Maść borowinową wciera się kilka razy na dzień w chore miejsca lekkim masażem
Bazylia:
z rodz. wargowych. Inne polskie nazwy: bazylia wonna, bazylek ogrodowy, bazylijka zwykła, balsam, bazyliszka polska.Jej ojczyzną jest tropikalna strefa Azji. W XVI w. dotarła do Europy południowej borowina co to jest.
Buraki:
zgrubiałe korzenie rośliny dwuletniej z rodz. kosmosowych, która była uprawiana już w starożytności obok Morza Śródziemnego. W Polsce buraki były znane w średniowieczu, podawano je na stole borowina definicja.
Bircher-Benner Max O.:
edukacji o odżywianiu, artysta energetycznej teorii całości pokarmowych.Klinika jego imienia w Zurychu jest miejscem, gdzie chorzy odzyskują zdrowie, a zdrowi uczą się właściwego odżywiania borowina co znaczy.
Biotyna:
z gatunku B (odkryte poprzez Kazimierza Funka) mają sporo cech wspólnych i z tego względu są regularnie określane jako wit. B-kompleks. Najczęściej występują w takich samych produktach spożywczych borowina słownik.
(Bio)Flawonoidy:
charakterystyczne dla roślin, zawierające dwa pierścienie benzenowe, połączone fragmentem trójwęglowym, który może tworzyć dodatkowy pierścień z udziałem atomu tlenu. Odpowiednikiem flawonoidów są borowina znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Borowina znaczenie w Słownik B .