BIRCHER BENNER co to jest
Co to znaczy MAX O. BIRCHER-BENNER? Słownik energetycznej teorii całości pokarmowych.Klinika jego.

Czy przydatne?

Definicja Bircher-Benner Max O.

Co to znaczy MAX O. BIRCHER-BENNER: Jeden z pionierów edukacji o odżywianiu, artysta energetycznej teorii całości pokarmowych.
Klinika jego imienia w Zurychu jest miejscem, gdzie chorzy odzyskują zdrowie, a zdrowi uczą się właściwego odżywiania. Przyjeżdżają tu gdyż dietetycy i lekarze z całego świata, by czerpać z doświadczeń kliniki wiedzę o zdrowym żywieniu i inspirację do własnych poszukiwań w tym zakresie.
Zasługą dr Birchera-Bennera jest odkrycie leczniczych i regeneracyjnych właściwości odżywiania. Będąc młodym lekarzem, pod koniec XIX wieku, doszedł do wniosku, iż najczęstszą powodem wielu chorób jest degeneracja pokarmów dokonująca się między innymi w trakcie gotowania. Na długo przed odkryciem roli witamin, enzymów i mikroelementów uświadomił sobie doniosłą wartość świeżego, surowego i nie rafinowanego jedzenia. Bircher-Benner stwierdził również, iż prócz degradacji poprzez zabiegi kulinarne zgubne efekty pociąga za sobą rozbijanie tak zwany całości pokarmowych zawartych w produktach naturalnych

Czym jest Bircher-Benner Max O znaczenie w Słownik B .