ARSEN co to jest
Co to znaczy ARSEN - symbol As (z łac. arsenicum)? Słownik ekipie V, w ekipie głównej azotowców.

Czy przydatne?

Definicja Arsen

Co to znaczy ARSEN - SYMBOL AS (Z ŁAC. ARSENICUM): Pierwiastek chemiczny, w układzie okresowym położony w ekipie V, w ekipie głównej azotowców. Związki arsenu były znane już w starożytności. Wolny pierwiastek został otrzymany poprzez alchemików.
Arsen jest półmetalem o własnościach amfoterycznych. Występuje w kilku odmianach alotropowych, z których główną jest arsen metaliczny - stalowoszara, krucha substancja o metalicznym połysku, słabo przewodząca prąd elektryczny, sublimująca w temp. 612° C (gęstość 5,72g/cm3). Inną odmianą jest arsen żółty, o gęstości 1,97 g/cm3, otrzymywany poprzez szybkie ochłodzenie par, przechodzący pod wpływem światła w arsen metaliczny. Pary arsenu składają się z cząsteczek As4, w wysokiej temp. - z As2. Naturalny pierwiastek zawiera tylko jeden izotop trwały 75As. Promieniotwórczy izotop 74As jest użytkowany jako parametr promieniotwórczy w medycynie do wykrywania i lokalizacji nowotworów mózgu. W przyrodzie występuje w minerałach: arsenopirycie FeAsS, aurypigmencie As2S3 i innych. W związkach arsen występuje w stopniach utleniania -3, +3, +5. Związki z wodorem: arsenowodór AsH3, dwuarsyna As2H4 - trujące gazy, które ogrzane rozkładają się, wytwarzając na ściankach naczynia charakterystyczne lustro. Trójtlenek As2O3 (arszenik) rozpuszcza się w wodzie, nie mniej jednak powstaje kwas arsenawy H3AsO3 (sole arseniny). Pięciotlenek As2O5 jest bezwodnikiem kwasu ortoarsenowego H3AsO4 (sole arseniany). Wszystkie rozpuszczalne związki arsenu są silnie trujące. Ortoarsenian wapniowy Ca3(AsO4)2 i ołowiawy Pb3(AsO4)2 są dodawane do trucizn na gryzonie i owady.
Arszenik jest użytkowany do konserwacji skór i preparatów zwierzęcych, do impregnacji drewna, w przemyśle szklarskim do odbarwiania szkła.
Organiczne związki arsenu wchodzą w skład nie wszystkich lekarstw
Arachidy:
owoce jednonasienne o zdrewniałej owocni a więc łupinie owocowej. Należą do nich między innymi:żołędzie - owoce dębu, jajowate orzeszki w miseczkach, pokarm trzody chlewnej, żołędzie palone arsen co to jest.
Adrenalina:
nadnercza, słaba zasada o temp. topnienia 212° C, trudno rozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w kwasach, z którymi tworzy sole. Klasyfikuje ciśnienie krwi, pobudza sympatyczny układ nerwowy arsen definicja.
Asmachilca:
Przedstawiciel flory Andów i Amazonii, efektywna w przeziębieniach i infekcjach dróg oddechowych arsen co znaczy.
Adermina:
o temp. topnienia 160° C, rozpuszczalna w wodzie, alkoholu i acetonie, odporna na działanie temp.. Brak witaminy B6 skutkuje niedokrwistość i zmiany chorobowe skóry.Występuje między innymi w arsen słownik.
Atrofia Mięśni:
Dolegliwość skutkuje pomniejszenie wydolności mięśni. Zaniki mięśniowe stwierdza się w szczególności w chorobach nerwów obwodowych i nie wszystkich chorobach rdzenia arsen znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Arsen znaczenie w Słownik A .