TŁUSZCZOWCE co to jest
Co to znaczy Tłuszczowce definicja. Czym jest związanych z kwasami tłuszczowymi. Zalicza się do.

Czy przydatne?

Definicja Tłuszczowce

Co to jest TŁUSZCZOWCE: (lipidy) różnorodna ekipa substancji organicznych związanych z kwasami tłuszczowymi. Zalicza się do nich tłuszcze, oleje, woski i związki pokrewne. Są nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w rozpuszczalnikach organicznych. Są istotnym składnikiem pożywienia, mają sporą wartość energetyczną i zawierają rozpuszczone w nich witaminy D, K, A, E i konieczne, nienasycone kwasy tłuszczowe. W organizmie jako zapasowy materiał energetyczny odkładają się w tkance tłuszczowej, raczej podskórnej, a wokół nie wszystkich narządów jako materiał izolacyjny. Jest ich bardzo wiele w tkance nerwowej. W połączeniu z białkiem tworzą lipoproteiny, składnik błon komórkowych, plazmatycznych i mitochondrialnych. Lipoproteiny krwi pełnią istotne funkcje transportowe i metaboliczne

Test Ciążowy:
badanie na obecność ciąży, którego fundamentem jest wykrywa­nie w moczu kobiety ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. patrz więcej informacji na ten temat tłuszczowce co to jest.
Transfuzja Wewnątrzmaciczna:
przetoczenie krwi do płodu. Zabieg wyko­nywany jest dzięki cienkiego cewnika, wprowadzanego pod kontrolą USG poprzez powłoki brzuszne matki do naczyń krwionośnych płodu albo do jego jamy otrzewnowej tłuszczowce definicja.
Tygodnie Ciąży:
tygodnie, które upłynęły od pierwszego dnia ostatniej mie­siączki przy założeniu ok. 28-dniowego cyklu tłuszczowce co znaczy.
Trymestry:
umowne okresy, na które podzielona jest ciąża. Pierwszy kończy się w 14 tygodniu ciąży, drugi - w 28, trzeci - w chwili porodu tłuszczowce słownik.
Trofoblast:
tkanki, z których potem powstaje łożysko tłuszczowce znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Tłuszczowce znaczenie w Słownik T .