NADŻERKA co to jest
Co to znaczy Nadżerka definicja. Czym jest śluzowej, wywołany przeważnie urazem mechanicznym.

Czy przydatne?

Definicja Nadżerka

Co to jest NADŻERKA: (z łaciny erosio) to ubytek naskórka albo nabłonka błony śluzowej, wywołany przeważnie urazem mechanicznym, kontaktem ze środkami chemicznymi, bądź procesem chorobowym (na przykład drożdżyca, rak szyjki macicy). Regularnie jest zejściem innego wykwitu, na przykład pęcherzyka, pęcherza albo krosty.

źródło:http://www.wikipedia.org
Neurotoksyczność:
uszkodzenie układu nerwowego. Symptomy niepożądanego działania leków na układ nerwowy można podzielić na 3 ekipy: 1. Zmiany czynnościowe: symptomy psychiczne (zmiany nastroju, pobudzenie, bezsenność nadżerka co to jest.
Noradrenalina:
amin katecholowych, pochodna tyrozyny. Powstaje w komórkach chromochłonnych rdzenia nadnerczy i w zakończeniach oozazwojowych włókien nerwowych układu współczulnego. W układzie nerwowym, przez nadżerka definicja.
Nadnercze:
wewnętrznego wydzielania u człowieka, parzysty, barwy żółtawej, leży na górnym biegunie nerki. Złożona jest z dwóch części, różnych pod względem budowy, pochodzenia i czynności. Część zewnętrzna nadżerka co znaczy.
Napady Lęku:
nagła reakcja psychiczna i fizyczna spowodowana nieznaną sytuacją, manifestuje się próbą ucieczki, zaczerwienieniem twarzy, poceniem się, niekiedy mimowolnym oddaniem moczu nadżerka słownik.
Nerka Torbielowata:
wrodzona, dziedziczna,przeważnie występuje obustronnie. Torbiele początkowo małe, stooniowo powiększają się (powiększając cały narząd) i coraz bardziej upośledzają czynność nerek. Badania nadżerka znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Nadżerka znaczenie w Słownik N .