SPOJÓWKA co to jest
Anatomia Spojówka definicja. Definicja śluzową, która wyściela tylną powierzchnię obu powiek.

Czy przydatne?

Definicja Spojówka

Co to znaczy SPOJÓWKA: Spojówka (worek spojówkowy) jest cienką, łagodną błoną śluzową, która wyściela tylną powierzchnię obu powiek. Przechodzi ona w dalszym ciągu na gałkę oczną aż do rogówki, tworząc przy przejściu fałdy, zwane załamkami górnym i dolnym. Spojówka jest ściśle zrośnięta z podłożem tylko w jej części tarczkowej, w załamkach posiada fałdy, a na powierzchni gałkowej jest lekko przesuwalna. Daje to sposobność swobodnych ruchów gałki ocznej. Słabe unerwienie czuciowe spojówki pozwala na jej dotykanie i usunięcie nie wszystkich ciał obcych z jej powierzchni bez stosowania kropli znieczulających (w odróżnieniu do silnie unerwionej rogówki). <<< Powrót

Co to jest Ciało Szkliste:
Porównanie wypełnia centralną część oka między soczewką a siatkówką i stanowi 2/3 objętości gałki ocznej. To jest przezroczysta, galaretowata substancja w 99% skłądająca się z wody, pozbawiona nerwów i naczyń spojówka co to jest.
Definicja Osocze:
Dlaczego częścią krwi - tzn. częścią krwi pozbawioną przedmiotów upostaciowanych (krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi). W próbce krwi pobranej od pacjenta, osocze krwi daje się łatwo oddzielić spojówka definicja.
Co znaczy Układ Wzrokowy:
Jak lepiej złożonym procesem fizyczno-psychicznym, który złożona jest z trzech etapów: przyjęcia (wychwycenia) bodźca, jego przewodzenia i zgromadzenia i poznania go. Warunki te spełnia zbudowany i spojówka co znaczy.
Słownik Czynność Dróg Oddechowych:
Kiedy doprowadzają (w trakcie wdechu) i odprowadzają (w trakcie wydechu) powietrze z płuc, wywołują ocieplenie wdychanego powietrza do ciepłoty ciała, nawilżenie parą wodną i oczyszczenie jest to spojówka słownik.
Znaczenie Naczyniówka:
Od czego zależy między twardówką a siatkówką złożona jest z gęstej sieci naczyń krwionośnych o różnej średnicy, rozdzielonych niewielką ilością tkanki łącznej i komórek barwnikowych i włókien elastycznych. Kluczowym spojówka znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: