NERWOWE PRZEWODNICTWO co to jest
Anatomia Przewodnictwo nerwowe definicja. Definicja umiejętność do wytwarzania i przewodzenia.

Czy przydatne?

Definicja Przewodnictwo nerwowe

Co to znaczy PRZEWODNICTWO NERWOWE: Jedną z fundamentalnych właściwości komórek nerwowych jest umiejętność do wytwarzania i przewodzenia pobudzeń nerwowych. Prędkość przewodzenia pobudzeń elektrycznych zależy od średnicy włókien nerwowych. Włókna grube A przewodzą czynniki z szybkością 20 - 120 m/sek., włókna średnie B 3 - 15 m/sek., a włókna cienkie C 0,5 - 2,0 m/sek. Nerwy obwodowe zbudowane są z włókien grubych, średnich i cienkich, a prędkość przewodzenia w nerwie obwodowym zależy od ilości poszczególnych włókien tworzących dany nerw. Prędkość przewodzenia w nerwach obwodowych maleje przy obniżaniu temp. albo w czasie niedokrwienia nerwu, a również wskutek działania różnych czynników uszkadzających (urazy, zatrucia, zaburzenia przemiany materii na przykład w cukrzycy). <<< Powrót

Przydatki Maciczne:
Przydatkami macicznymi ustala się jajniki, jajowody i więzadła macicy. <<< Powrót przewodnictwo nerwowe co to jest.
Krew (Krew Pełna):
przedmiotów upostaciowanych (krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi) w osoczu. Próbka krwi zawierająca zarówno przedmioty upostaciowane, jak i osocze nazywana jest krwią pełną przewodnictwo nerwowe definicja.
Śródpiersie:
jamą położoną pośrodkowo pomiędzy prawym a lewym workiem opłucnej. Od przodu ogranicza je mostek, od tyłu - kręgosłup piersiowy, od dołu - przepona. W części środkowej śródpiersia znajduje się serce przewodnictwo nerwowe co znaczy.
Przeciwciała:
substancje białkowe wytworzone poprzez organizm człowieka pod wpływem antygenów. Mają one umiejętność reagowania z antygenem - tzn., iż poszczególne przeciwciała łączą się jedynie ze ściśle ustalonym przewodnictwo nerwowe słownik.
Mechanika Oddychania:
oddechowe klatki piersiowej - oddechy (ok. 16 na min. w spoczynku) wywołują wentylację płuc (przewietrzanie). Każdy oddech (a więc cykl oddechowy) złożona jest z wdechu (etapy wdechowej) i wydechu przewodnictwo nerwowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: