OSOCZE co to jest
Anatomia Osocze definicja. Definicja pozbawioną przedmiotów upostaciowanych (krwinek czerwonych.

Czy przydatne?

Definicja Osocze

Co to znaczy OSOCZE: Osocze jest płynną częścią krwi - tzn. częścią krwi pozbawioną przedmiotów upostaciowanych (krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi). W próbce krwi pobranej od pacjenta, osocze krwi daje się łatwo oddzielić od przedmiotów upostaciowanych krwi przez wirowanie. Osocze krwi złożona jest z wody i rozpuszczonych w niej substancji drobno- i wielkocząsteczkowych. W osoczu znajdują się: elektrolity (chlorki, sód, potas, wapń, magnez, fosforan, aniony kwasów organicznych i inne); produkty końcowe przemiany materii zawierające azot: mocznik, kreatynina, kwas moczowy, amoniak; glukoza; tłuszcze (lipidy); bilirubina; białka krwi, gdzie odznacza się poszczególne frakcje: albuminy, globuliny (alfa, beta, gamma) i fibrynogen. Do globulin zalicza się między innymi białka układu krzepnięcia, przeciwciała, enzymy; hormony; inne substancje (na przykład aminokwasy, witaminy)

Napięcie Płucne:
wielkości jednej atmosfery działa z jednej strony od zewnątrz na klatkę piersiową, z drugiej od wewnątrz poprzez światło dróg oddechowych na powierzchnię wewnętrzną płuc. Prócz tego istnieją inne osocze co to jest.
Medycyna Laboratoryjna:
laboratoryjna obejmuje tę część diagnostyki medycznej, której działalność bazuje na analizie materiału biologicznego, pobranego od pacjenta. Materiałem biologicznym mogą być komórki, fragmenty tkanek osocze definicja.
ŻOŁĄDEK:
najszerszą część przewodu pokarmowego o workowatym kształcie. Łączy przełyk z jelitem cienkim. Złożona jest z części wpustowej (wpustu), dna trzonu i części odźwiernikowej. Powierzchnia (ściana osocze co znaczy.
Surowica:
Surowica to jest osocze pozbawione włóknika (fibrynogenu osocze słownik.
Siatkówka:
najwyższym stopniu wewnętrzna błona gałki ocznej, przylegająca mocniej do naczyniówki tylko w rejonie nerwu wzrokowego i z przodu przy ciele rzęskowym. W pozostałych miejscach przyłożona jest lekko osocze znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: