KOMORY co to jest
Anatomia Komory oka definicja. Definicja powierzchnią rogówki, przednią powierzchnią torebki.

Czy przydatne?

Definicja Komory oka

Co to znaczy KOMORY OKA: Przednia komora oka to jest przestrzeń ograniczona tylną powierzchnią rogówki, przednią powierzchnią torebki soczewki wraz z przednią powierzchnią tęczówki. Tylna komora oka znajduje się za tęczówką, między boczną częścią soczewki a ciałem rzęskowym. Obie komory wypełnione są cieczą wodnistą, wytwarzaną poprzez ciało rzęskowe. Wytworzona ciecz zbiera się na początku w komorze tylnej, w dalszym ciągu szczeliną pomiędzy soczewką a tęczówką i dalej poprzez źrenicę przedostaje się do komory przedniej. Z komory przedniej częściowo jest wchłaniana poprzez tęczówkę, a reszta odpływa poprzez tak zwany kąt przesączania, znajdujący się między obwodową częścią rogówki a tęczówką. Tam także płyn komory przedniej uchodzi do tak zwany żył wodnych, by ostatecznie dotrzeć do splotów żylnych twardówkowo-nadtwardówkowych, opuszczających oko. Krążenie cieczy wodnej, czyli i poprawna budowa komory przedniej i tylnej ma wielkie znaczenie w regulacji ciśnienia śródocznego. <<< Powrót

Co znaczy Komory Oka:
Porównanie to jest przestrzeń ograniczona tylną powierzchnią rogówki, przednią powierzchnią torebki soczewki wraz z przednią powierzchnią tęczówki. Tylna komora oka znajduje się za tęczówką, między boczną komory oka co znaczy.
Krzyżówka Badanie Gardła:
Dlaczego gardła bada się w trakcie badania krtani w laryngoskopii pośredniej albo bezpośredniej. Część nosową gardła bada się dzięki lusterka ustawionego na wysokości podniebienia miękkiego (to jest obraz komory oka krzyżówka.
Co to jest Odszczep Pozagruczołowy Tkanki Tarczycy:
Jak lepiej występowania u nie wszystkich ludzi niewielkich skupisk tkanki gruczołowej tarczycy poza tarczycą, a więc tak zwany odszczepów pozagruczołowych. Powstają one w momencie embrionalnym w trakcie komory oka co to jest.
Słownik Medycyna Laboratoryjna:
Kiedy laboratoryjna obejmuje tę część diagnostyki medycznej, której działalność bazuje na analizie materiału biologicznego, pobranego od pacjenta. Materiałem biologicznym mogą być komórki, fragmenty tkanek komory oka słownik.
Czym jest Naczyniówka:
Od czego zależy między twardówką a siatkówką złożona jest z gęstej sieci naczyń krwionośnych o różnej średnicy, rozdzielonych niewielką ilością tkanki łącznej i komórek barwnikowych i włókien elastycznych. Kluczowym komory oka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: