RZĘSKOWE CIAŁO co to jest
Anatomia Ciało rzęskowe definicja. Definicja z mięśni gładkich, otaczający pierścieniowato region.

Czy przydatne?

Definicja Ciało rzęskowe

Co to znaczy CIAŁO RZĘSKOWE: Ciało rzęskowe to silnie unaczyniony twór zbudowany raczej z mięśni gładkich, otaczający pierścieniowato region leżący za tęczówką, o szerokości 8 mm. Do jego wyrostków rzęskowych przyczepiają się więzadełka Zinna, na których zawieszona jest soczewka. W zależności od skurczu albo rozkurczu mięśnia rzęskowego, soczewka wymienia swój kształt (akomoduje), co pozwala dostosować układ optyczny oka do różnych odległości. W nabłonku wyrostków rzęskowych wytwarzana jest bardzo istotna dla oka ciecz wodnista, regulująca poprzez swój stały przepływ odpowiednie ciśnienie oczne. <<< Powrót

Napięcie Płucne:
wielkości jednej atmosfery działa z jednej strony od zewnątrz na klatkę piersiową, z drugiej od wewnątrz poprzez światło dróg oddechowych na powierzchnię wewnętrzną płuc. Prócz tego istnieją inne ciało rzęskowe co to jest.
Czynności Gardła:
Gardło jest częścią drogi oddechowej (nos, gardło, tchawica) i pokarmowej (j. ustna, gardło, i przełyk), spełnia rolę obronną i jest w okolicy krtani narządem mowy ciało rzęskowe definicja.
Mięśnie Poruszające Gałką Oczną:
sześć mięśni zewnętrznych oka. Cztery mięśnie łatwe: górny, dolny, wewnętrzny i zewnętrzny, których tylne przyczepy znajdują się daleko za gałką oczną w szczycie oczodołu w tak zwany pierścieniu ciało rzęskowe co znaczy.
Badanie Krtani:
wykonuje się przy zastosowaniu lusterka krtaniowego, gdzie ogląda się odbity obraz krtani (ryc. 8-4 i 8-5) i to jest tak zwany laryngoskopia pośrednia. Lusterko ustawione jest na wysokości ciało rzęskowe słownik.
Ciało Szkliste:
wypełnia centralną część oka między soczewką a siatkówką i stanowi 2/3 objętości gałki ocznej. To jest przezroczysta, galaretowata substancja w 99% skłądająca się z wody, pozbawiona nerwów i naczyń ciało rzęskowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: