GARDŁA BUDOWA co to jest
Anatomia Budowa gardła definicja. Definicja czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej.

Czy przydatne?

Definicja Budowa gardła

Co to znaczy BUDOWA GARDŁA: Gardło jest przestrzenią ciągnącą się od góry od podstawy czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej w przełyk. Gardło dzieli się na: gardło górne jest to część nosową gardła, która znajduje się z tyłu jamy nosowej od trzonu kości klinowej do poziomu podniebienia miękkiego; gardło środkowe jest to część ustną gardła, od podniebienia miękkiego do nasady języka; gardło dolne jest to część krtaniową, której najniżej położonym punktem jest zachyłek gruszkowaty zlokalizowany poniżej szpary głośni. Tylną ścianę gardła stanowi kręgosłup. Ściany gardła składają się z warstwy śluzowej, włóknistej i mięśniowej. Tę ostatnią tworzą mięśnie zwieracze i dźwigacze gardła. W obrębie błony śluzowej gardła znajdują się skupienia tkanki limfatycznej: na stropie części nosowej u dzieci migdałek gardłowy, w części ustnej na ścianach bocznych migdałki podniebienne i migdałek językowy w części krtaniowej. Te skupiska tkanki limfatycznej tworzą pierwszą linię obrony immunologicznej ustroju, drugą linią są węzły chłonne szyi

Co znaczy Tęczówka:
Porównanie powierzchni jest nierówna, posiada liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W zależności od ilości barwnika tęczówka może mieć kolor szary, jasnoniebieski, zielonkawy albo brązowy. W budowa gardła co znaczy.
Krzyżówka Czynność Dróg Oddechowych:
Dlaczego doprowadzają (w trakcie wdechu) i odprowadzają (w trakcie wydechu) powietrze z płuc, wywołują ocieplenie wdychanego powietrza do ciepłoty ciała, nawilżenie parą wodną i oczyszczenie jest to budowa gardła krzyżówka.
Co to jest Zatoki:
Jak lepiej Umiejscowienie zatok przynosowych Zatoki przynosowe tak zwany oboczne nosa to jamy powietrzne znajdujące się w obrębie kości twarzoczaszki: zatoki szczękowe - w obrębie kości szczęki, zatoki czołowe budowa gardła co to jest.
Słownik Medycyna Sądowa I Hemogenetyka Sądowa:
Kiedy jest edukacją wykorzystującą wiedzę medyczną i biologiczną dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości. Hemogenetyka sądowa stanowi dział medycyny sądowej, który zajmuje się badaniem zmienności i budowa gardła słownik.
Czym jest Otorhinolaryngologia:
Od czego zależy Otorhinolaryngologia zajmuje się fizjologią, rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha (z grec. oros, otos - ucho), nosa (z grec. rhinos - nos), gardła (z grec. pharyngos - gardło) i krtani ( z grec budowa gardła czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: