GARDŁA BUDOWA co to jest
Anatomia Budowa gardła definicja. Definicja czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej.

Czy przydatne?

Definicja Budowa gardła

Co to znaczy BUDOWA GARDŁA: Gardło jest przestrzenią ciągnącą się od góry od podstawy czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej w przełyk. Gardło dzieli się na: gardło górne jest to część nosową gardła, która znajduje się z tyłu jamy nosowej od trzonu kości klinowej do poziomu podniebienia miękkiego; gardło środkowe jest to część ustną gardła, od podniebienia miękkiego do nasady języka; gardło dolne jest to część krtaniową, której najniżej położonym punktem jest zachyłek gruszkowaty zlokalizowany poniżej szpary głośni. Tylną ścianę gardła stanowi kręgosłup. Ściany gardła składają się z warstwy śluzowej, włóknistej i mięśniowej. Tę ostatnią tworzą mięśnie zwieracze i dźwigacze gardła. W obrębie błony śluzowej gardła znajdują się skupienia tkanki limfatycznej: na stropie części nosowej u dzieci migdałek gardłowy, w części ustnej na ścianach bocznych migdałki podniebienne i migdałek językowy w części krtaniowej. Te skupiska tkanki limfatycznej tworzą pierwszą linię obrony immunologicznej ustroju, drugą linią są węzły chłonne szyi

Płuca:
płuca: prawe i lewe, zawieszone w odpowiednich jamach opłucnej klatki piersiowej. Płuco zbudowane jest z oskrzeli, oskrzelików, pęcherzyków płucnych, tkanki śródmiąższowej i pokrywającej je opłucnej budowa gardła co to jest.
Grupy Krwi:
każdego człowieka posiadają na swojej powierzchni charakterystyczny dla siebie zespół antygenów, które umownie podzielono na tak zwany układy grupowe antygenów. Wprowadzenie drogą pozajelitową (na budowa gardła definicja.
Czynność Dróg Oddechowych:
doprowadzają (w trakcie wdechu) i odprowadzają (w trakcie wydechu) powietrze z płuc, wywołują ocieplenie wdychanego powietrza do ciepłoty ciała, nawilżenie parą wodną i oczyszczenie jest to budowa gardła co znaczy.
Rogówka:
wycinka kuli i przypomina szkiełko zegarkowe wprawione w twardówkę; średnica pozioma rogówki wynosi 12 mm, pionowa 11 mm. Rogówka jest najcieńsza w centru i jej grubość wynosi 0,6 mm, z kolei budowa gardła słownik.
Mięśnie Poruszające Gałką Oczną:
sześć mięśni zewnętrznych oka. Cztery mięśnie łatwe: górny, dolny, wewnętrzny i zewnętrzny, których tylne przyczepy znajdują się daleko za gałką oczną w szczycie oczodołu w tak zwany pierścieniu budowa gardła znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: