KRTANI BADANIE co to jest
Anatomia Badanie krtani definicja. Definicja krtaniowego, gdzie ogląda się odbity obraz krtani (ryc.

Czy przydatne?

Definicja Badanie krtani

Co to znaczy BADANIE KRTANI: Badanie krtani wykonuje się przy zastosowaniu lusterka krtaniowego, gdzie ogląda się odbity obraz krtani (ryc. 8-4 i 8-5) i to jest tak zwany laryngoskopia pośrednia. Lusterko ustawione jest na wysokości podniebienia miękkiego pod kątem ok. 30 stopni w relacji do linii poziomej. Krtań bada się w trakcie wydawania dźwięków (fonacji) i oddychania, oceniając jej budowę i ruchomość. W trakcie badania krtani ocenia się także część krtaniową gardła. Badanie w większości przypadków nie wymaga znieczulenia. W razie występowania nadmiernych odruchów ze strony gardła stosuje się znieczulenie miejscowe - powierzchniowe z użyciem lignokainy podanej strzykawką, albo przy użyciu tak zwany watotrzymacza. Znieczula się powierzchniowo nerw krtaniowy górny przebiegający w błonie śluzowej zachyłka gruszkowatego. Ryc.8-4 Obraz widziany w lusterku krtaniowym w czasie badania krtani: w trakcie oddychania (A) i w trakcie fonowania (B) Badanie bezpośrednie krtani nazywa się laryngoskopią bezpośrednią. Realizowane jest przy zastosowaniu tak zwany laryngoskopu, który złożona jest z uchwytu i tak zwany łyżki odchylającej nagłośnię. Laryngoskopia bezpośrednia z użyciem mikroskopu krtaniowego realizowana jest zawsze w znieczuleniu ogólnym. Ocenę napięcia fałdów głosowych wykonuje się przy zastosowaniu lampy stroboskopowej - badanie to realizowane jest w pierwszej kolejności poprzez lekarzy foniatrów

Co znaczy Soczewka:
Porównanie oka, między tęczówką a ciałem szklistym, znajduje się soczewka. To jest przezroczysty, dwuwypukły twór, silnie załamujący światło. W najwyższym stopniu zewnętrzną częścią soczewki jest jej włóknista badanie krtani co znaczy.
Krzyżówka Grupy Krwi:
Dlaczego każdego człowieka posiadają na swojej powierzchni charakterystyczny dla siebie zespół antygenów, które umownie podzielono na tak zwany układy grupowe antygenów. Wprowadzenie drogą pozajelitową (na badanie krtani krzyżówka.
Co to jest Płuca:
Jak lepiej płuca: prawe i lewe, zawieszone w odpowiednich jamach opłucnej klatki piersiowej. Płuco zbudowane jest z oskrzeli, oskrzelików, pęcherzyków płucnych, tkanki śródmiąższowej i pokrywającej je opłucnej badanie krtani co to jest.
Słownik Otorhinolaryngologia:
Kiedy Otorhinolaryngologia zajmuje się fizjologią, rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha (z grec. oros, otos - ucho), nosa (z grec. rhinos - nos), gardła (z grec. pharyngos - gardło) i krtani ( z grec badanie krtani słownik.
Czym jest Czynności Ucha:
Od czego zależy słuchu i równowagi. Ucho ludzkie zdolne jest odbierać dźwięki o częstotliwości od 16 do 22000 Hz (drgań na sekundę), o natężeniu od 0 do 120 dB (decybeli). W uchu zewnętrznym i środkowym dzieje się badanie krtani czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: