ŚWIADOMOŚĆ co to jest
Definicja świadomość znaczy: świadomość to również zdarzenie dynamiczne. Czynności świadome odnoszą.

Czy przydatne?

Co to znaczy świadomość

Co to jest ŚWIADOMOŚĆ Świadomość jest wewnętrznym odzwierciedleniem rzeczywistości. Podobnie jak rzeczywistość - świadomość to również zdarzenie dynamiczne. Czynności świadome odnoszą się do ustalonych elementów, osób, zjawisk. Właśnie one będą stanowiły element tych czynności na przykład kiedy człowiek myśli nad rozwiązaniem określonego problemu, wówczas obiektem jego rozmyślań jest ten problem, gdy dziecko boi się sporych pojazdów, obiektem jego lęku są owe pojazdy. Ważny w psychologii jest podział na świadomość introspektywną i ekstrospektywną.
Pierwszy rodzaj czynności świadomych odnosi się do procesu, w trakcie którego człowiek koncentruje własną uwagę na akcie świadomości, w drugim przypadku na przedmiocie swojej świadomości na przykład człowiek spostrzegając radio może skupić uwagę na samym procesie spostrzegania, oceniając czy widzi wyraźnie, precyzyjnie, czy odróżnia barwy i tak dalej (świadomość introspekcyjna), może koncentrować się na poszczególnych elementach tego radia, szukając odpowiednich przycisków, oceniając jego wygląd, rozmiar (świadomość ekstrospektywna).
Inną fundamentem klasyfikacji zjawisk świadomości jest ich element. Z racji na element świadomości odznacza się:wrażenia, odzwierciedlenie odpowiednich cech zmysłowych elementów oddziałujących na narządy zmysłów na przykład wrażenia temp., smaku, faktury;
spostrzeżenia, obraz elementów, stanów rzeczy, zdarzeń jako całości na przykład spostrzeżenie drzewa rosnącego przy drodze, spostrzeżenie przyjaciela jadącego samochodem;
myśli (definicje i sądy), reprezentacja cech bądź stosunków nie danych zmysłowo na przykład definicja odpowiedzialności, zależności skutkowo-przyczynowej;
uczucia, odzwierciedlenie osobistego relacji do czegoś na przykład uczucie pobłażliwości wobec kogoś, sympatii do kogoś, lęku przed czymś.
Odpowiednio z innym, ważnym rozróżnieniem świadomość może dotyczyć własnego ja i otoczenia. Człowiek od początku swojego życia tworzy różnorodne związki z otoczeniem, nie mniej jednak zachowuje on to, co go ustala tzn. swoje cechy, potrzeby, cele. Rozwijając się jednostka w coraz większym stopniu może zdawać sobie sprawę ze swoich związków z otaczającym ją światem i ze swojej odrębności.
Człowiek, który jest świadomy, zdaje sobie sprawę z własnych cech, stanów, swoich potrzeb, czynności, swojego miejsca w świecie. Oprócz tego zdaje on sobie sprawę ze świata, gdzie żyje i działa, z własnej sytuacji i różnych jej przedmiotów, z elementów, osób, mechanizmów, a również ich cech i wzajemnych stosunków pomiędzy nimi. Ogólnie mówiąc świadomość stanowi wewnętrzne, subiektywne odzwierciedlenie rzeczywistości, jej reprezentację na najwyższym poziomie rozwoju.
Świadomość jest aktywnością psychiczną, której poziom można przedstawić na continuum, na jednym krańcu znajdować się będzie pełna świadomość własnej sytuacji, swoich stanów, odczuć i tym podobne, na drugim stan szoku, śpiączki, ogólnego znieczulenia i tak dalej Elementarnym warunkiem stworzenia czynności świadomych jest stan czuwania, ogólny stan aktywności i stan przytomności, który pozwala na sensowne rekcje odnosząc się do wysyłanych z otoczenia sygnałów, rozumienie mowy, rozpoznawanie elementów i sytuacji. Świadomość jest procesem o określonej, indywidualnej dynamice. Owa dynamika przejawia się w czynnościach badania, spostrzegania rzeczywistości i ciągłego odkrywania jej nowych aspektów. Pozwala to na modyfikowanie indywidualnego obrazu siebie i świata, przystosowywanie go do zmian zachodzących w danej osobie i w otoczeniu.
Świadomość jednostki jest dostępna, w największym zakresie, dla niej samej. Człowiek nie ma bezpośredniego dostępu do świadomych czynności drugiej osoby. Można poznać zjawiska świadomości drugiego człowieka, gdy obserwuje on i opisuje własne czynności świadome, to jest sposób subiektywna, introspekcyjna, bezpośrednia. Inną sposobem jest sposób obiektywna, pośrednia, która opiera się na wnioskowaniu o czynnościach świadomych w oparciu o obserwację ich zewnętrznych przejawów na przykład zachowania się, mechanizmów fizjologicznych.
Hasło udostępnione poprzez serwis "Zdrowie.wp.pl"
Co znaczy Sałata Słowna:
Porównanie nasilonych zaburzeń myślenia, opierający na generowaniu poprzez chorego ciągów chaotycznych, niepowiązanych ze sobą wyrazów, czasem nawet sylab. Aktualny typowo w schizofrenii. Definicja zwykle świadomość co znaczy.
Krzyżówka Systematyczna Desensytyzacja:
Dlaczego terapeutyczna użytkowana w leczeniu zaburzeń lękowych, zaproponowana poprzez psychiatrę Josepha Wolpego (in. systematyczne odczulanie). Bazuje na uczeniu pacjenta uzyskiwania stanu emocjonalnej świadomość krzyżówka.
Co to jest Spostrzeganie:
Jak lepiej nazywa się złożony układ mechanizmów kierujący do ukształtowania się subiektywnego obrazu rzeczywistości, spostrzeżenia. Fundamentem tych mechanizmów są określone czynności jest to widzenie świadomość co to jest.
Słownik Stalker:
Kiedy Stalker - osoba, która dopuszcza się stalkingu świadomość słownik.
Czym jest Sezonowe Zaburzenie Afektywne (SAD):
Od czego zależy z angielskiego: Seasonal Affective Disorder - SAD). Zespół depresyjny pojawiający się w okresach zmniejszonej ilości naturalnego światła w przyrodzie (jesienią, zimą), częste w szczególności u osób świadomość czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest świadomość znaczenie w Słownik S .